Vinárstvo Ján Maťas

Majiteľom vinárstva je Ján Maťas, ktorý študoval vinárstvo v Modre. Pôvodom z regiónu, „kde sa pestujú zemiaky a obilie, bolo spoznávanie vinárstva v skutku exotikou“ spomína. „V druhom ročníku sme na praxi ochutnali našu, bielu korenistú odrodu Devín. Bol skvelý a jeho chuť si pamätám doteraz. Bol to ten moment, ktorý mi otvoril oči a zvolil cestu vína“.

Počas strednej a vysokej školy študoval výrobu vína a management v praxi počas dvoch rokov najprv v USA a potom rok v Rakúsku. Študium ukončil ako Ing. na Mendlovej Univerzite v Brne.

Hrozno pochádza len z viníc starších ako my sami. Tu je istota, že korene sú dostatočne hlboko, aby sa do hrozna dostali  aj látky z hlbších vrstiev. Miesto odkiaľ pochádza hrozno sa tak vždy vo víne prejaví. Hrozno spracujeme v malých dávkach jednotlivo, aby sa naplno prejavilo telo a potenciál každého našeho vína.  

Len takáto kvalitná práca nám prináša radosť, ktorú vám verím, že dokážeme aj odovzdať.

V ponuke vinárstva Maťas nájdeme skvelé vína odrôd: Rulandské biele, Sauvignon blanc, Tramín červený, Cabernet Sauvignon rosé, Rulandské modré a cuvée Chardonnay/Rulandské biele barrique.