Čo nepoznáš to nepredáš! VÍNO

Čo nepoznáš to nepredáš je vo svete gastronómie veľmi známe a na túto temu sa dá nájsť obrovské množstvo článkov. Ja by som sa dnes rád zameral na dôležitosť znalosti vína a jeho servisu pri predaji. Tento článok je určený skôr majiteľom prevádzok a personálu môže však priniesť zaujímavý uhol pohľadu aj hosťovi.

V praxi sa veľmi často stretávam so situáciou kedy personál pri dopyte hosťa o fľašu vína prežíva doslova strach a na prevádzke začína poplach. V 95% prípadov je tento strach vyvolaný absolútnym nedostatkom vedomostí o víne a jeho servise. Samozrejme že personál nemusí mať vedomosti someliéra, avšak je veľmi dôležité poznať aspoň nasledovné podľa mňa základné vedomosti a tie sú:

Poznať základy výrobného procesu
Poznať základnú charakteristiku najrozšírenejších odrôd
Vedieť čítať etiketu a poznať prívlastky vína
Servis vína, byť si sebaistý pri otváraní a nalievaní 
A čo považujem za najdôležitejšie je  POZNAŤ PONUKU PODNIKU

Pokiaľ personál zvláda spomenuté vedomosti tak sa bez problémov vyhne situácií pri ktorej podá hosťovi vínnu kartu so slovami nech sa páči vyberte si a potom nastane trápne ticho, prípadne na hosťove otázky odpovie ''neviem''. Nie je hanbou ak obsluhujúci personál nepozná príbeh vinárstva a pokročilejšie vedomosti, je však obrovskou hanbou pokiaľ nepozná produkty ktoré v podniku predáva. To platí vo všeobecnosti pre veškerý sortiment nie len pre víno. 

Situácia pri ktorej personál nevie predať víno ma za následok hosťa ktorý má v konečnom dôsledku nižší účet, odchádza pravdepodobne nespokojný, môže podniku napísať negatívnu recenziu ktorá má v dobe internetu obrovskú silu a tak isto je prevdepodobné že sa o svojej skúsenosti zmieni aj v okruhu svojich známych. 

Veľmi dobré riešenie danej situácie je školenie personálu, či už prostredníctvom Vášho dodávateľa vína alebo Vám školenie personálu zabezpečí spoločnosť ktorá sa tomu venuje ako sme napríklad aj my.

Viac informácií o vine nájdete na našom blogu už čoskor. Pripravujeme veľké množstvo materiálu.

Ďakujem za pozornosť
Tomáš Kotras